Sanat Belgeselleri izle

DERE TEPE TÜRKİYE türkçe dublaj izle
7340
İzle

DERE TEPE TÜRKİYE

17 Bölüm   0 / 100 Puan   0 Puanlayan
Dere Tepe Türkiye; Dönence Dünya Turu ile aynı özellikleri taşıyan, fakat Türkiye sınırları içerisinde yapılan gezilerin ve araştırmaların yer aldığı bir Türkiye Belgeseliydi... Barış Manço, program çekimlerinde gittiği her şehirde ve yörede halkın büyük sevgisiyle karşılanır, o da bu sevgiye sempatik ve espritüel yapısıyla karşılık verirdi... Dere Tepe Türkiye'nin ilk çekimleri 1988'de Artvin'de yapılmış ve Barış Manço yıllar içerisinde Türkiye'yi bir uçtan bir uca gezmiştir...
KORKUSUZ türkçe dublaj izle
2984
İzle

KORKUSUZ

6 Bölüm   0 / 100 Puan   0 Puanlayan
Bu 6 bölümlük seride , Fearles Korkusuz Belgeseli,HD olarak boğa güreşlerini sevenler için Brezilyalardan Las Vegaslara kadar olan şampiyonların hikayelerini ve güreş videolarını bu belgeselde seyir edebilirsiniz . Birbirine sıkı sıkıya bağlı bir profesyonel boğa güreşçisi grubu neden en iyinin kendileri olduğunu kanıtlıyor.
NAT GEO İLE 90 LAR türkçe dublaj izle
8130
İzle

NAT GEO İLE 90 LAR

7 Bölüm   92 / 100 Puan   5 Puanlayan
Nat Geo ile 90’lar hem yeni dünya sistemini hem de bu sistemin bozukluğuna dokunuyor . 90’lar, teknolojinin bizi dijital geleceğimize hızla sürüklediği, TV’deki reality programlarının çok gerçekçi olduğu ve politikanın dahi eğlenceye odaklandığı yıllardı. Şüphesiz bu yılları hatırlamak için 90 ları kaçırmayın !
Nat Geo ile 2000 ler türkçe dublaj izle
4382
İzle

Nat Geo ile 2000 ler

4 Bölüm   92 / 100 Puan   5 Puanlayan
Bu 4 bölümlük belgesel dizide 2000 yılından tam 10 yıl içerisinde sosyal , etnik tüm değişiklikleri inceliyoruz.
SANAT SÖZLÜĞÜ türkçe dublaj izle
9349
İzle

SANAT SÖZLÜĞÜ

13 Bölüm   73 / 100 Puan   3 Puanlayan
Sanat terimlerini mi merak ediyorsunuz? İnsanları sanat bilginizle etkilemek mi istiyorsunuz? Sanat sözlüğünüz mü yok? Artık bunları kendinize dert etmeyin. Arkanıza yaslanın ve sanat sözlüğünü izleyin. Kelimelerin kökeni, tarihçesi ve ünlüleri, artık TRT Okul ekranında…
SAYDAM DÜŞLER türkçe dublaj izle
1171
İzle

SAYDAM DÜŞLER

2 Bölüm   0 / 100 Puan   0 Puanlayan
Cam levhaların arka yüzeyine toz boya, sulu boya, guaj, cam boyası ya da akrilik boyalarla çalışılan resim tekniğidir. Görünüşte tuval üzerine yapılan resimlere benzer olsa da özelliği bunların tam tersi sırayla boyanmasıdır. 20.yy.ın sonuna kadar büyük gelişme göstermiş, Camaltı resim sanatı bugün kaybolmaya yüz tutmuştur. Bir zamanlar çok moda olan bu resimlere evlerin dışında mescit, tekke, türbe gibi dini mekanlarla kahve, kasap, berber gibi dükkanlarda da sıkça rastlanırdı
LOZAN TÜRK ÖĞRENCİ DERNEĞİ türkçe dublaj izle
4204
İzle

LOZAN TÜRK ÖĞRENCİ DERNEĞİ

7 Bölüm   20 / 100 Puan   1 Puanlayan
1912 yılında Türk öğrenciler tarafından Lozan’da kurulan Lozan Türk Öğrenci Derneği (Turquia 1912) uzun bir aradan sonra 2011 yılında yeniden faaliyete geçmiştir. Turquia 1912 Derneği, İsviçre’deki Türk öğrencileri bir araya getirerek sosyal duyarlılık içeren faaliyetler düzenlemekte ve ülkemizin İsviçre’deki görünürlüğüne katkı sağlamaktadır.
TASARIM ATÖLYESİ türkçe dublaj izle
2469
İzle

TASARIM ATÖLYESİ

4 Bölüm   0 / 100 Puan   0 Puanlayan
Hayal dünyasının kapılarını aralayan program “Tasarım Atölyesi”, sanatla teknolojinin buluştuğu noktada, günümüzün yükselen değeri, tasarım alanlarını inceliyor. “3D Animasyon & Karakter Tasarımı”, “Mobilya Tasarımı”, “Sahne ve Kostüm Tasarımı”, “Moda Tasarımı”, “Endüstriyel Tasarım” ve “Web Tasarımı” gibi konular, alanında uzman kişiler ve uygulamalar eşliğinde anlatılıyor. Tasarım alanlarının tarihçesi, dünyada ve ülkemizde nasıl uygulandıkları, yapım aşamaları, teknikleri ve çeşitleri gibi konular detaylı bir şekilde ele alınıyor.
USTA ELİ türkçe dublaj izle
4997
İzle

USTA ELİ

8 Bölüm   0 / 100 Puan   0 Puanlayan
Belgeselin 25 dakikalık her bir bölümünde, geleneksel çalgımız bağlamanın yaygınlaşmasında büyük etken olan Arif Sağ, türkülerin son 20 yıllık dönemine besteleriyle imza atan çağdaş Karacoğlan Musa Eroğlu, geleneksel müziğin çok seslendirilmesi ve çalgısal zenginlik anlamındaki katkılarıyla tanıdığımız Yavuz Top, derlemeci ve eğitici kimliğiyle İhsan Öztürk araştırmacı ve akademisyen özelliğiyle Erol Parlak, şelpe ustası Erdal Erzincan, kavalda bir dönüm noktası Sinan Çelik ve Yurttan Sesler geleneğinin “Yücel Hocası” Yücel Paşmakçı gibi ustaların sanat yaşamları konu ediliyor.
DONUK KARE türkçe dublaj izle
3254
İzle

DONUK KARE

6 Bölüm   0 / 100 Puan   0 Puanlayan
Programda, 19. yüzyıl sonlarında icat edilen fotoğraf makinesi ile başlayan fotoğrafçılık sanatının çeşitli alanlardaki durumu geçmişten günümüze ele alınmaktadır. 6 bölümden oluşan yapım, fotoğraf sanatının gösterdiği gelişimi, değişimi ve sürekliliği çeşitli arşivlerden derlenmiş çok sayıda fotoğrafla örneklemektedir
FİLM BİTTİ türkçe dublaj izle
3425
İzle

FİLM BİTTİ

6 Bölüm   0 / 100 Puan   0 Puanlayan
Türk sinemasını genel bir bakışla anlatan 6 bölümlük belgesel. Film İftiharla Sunar, Balıkhaneden Ahmet, Sinemaya Gidiyorum Dönücem, Sevmek Ölmek Demekmiş, Bir Yıldız Yaratmak, Ve Anladım ki… bölüm başlıklarından oluşmaktadır.
MOTİFLERİN DİLİ türkçe dublaj izle
987
İzle

MOTİFLERİN DİLİ

2 Bölüm   80 / 100 Puan   1 Puanlayan
Türk kadınları geçmişte küçüklükten ölene kadar evlerini dokuma yaparak geçimlerini sürdürürlerdi. Kız çeyizini yaparak övünür , delikanlılar ise kilimlerde sevgilisinin hayallerini görürdü. Anadoluda kilim demek özlemi inancı sevgiyi ve rengi dokumaktır.. Kilim dilinden anlayanlar onu kitap gibi okur dokuyanın ne demek istediğini iyi anlardı. kilimlerdeki sombolik figürler ve desenler günümüze kadar aynen sürüp gelmiştir ama anlamları ya değişmiş yada unutulmuştur. Halı ve kilimlerin el değiştirmesine aracılık edenler yabancı motifleri anlamadıklarından sırf görünüşlerine göre aldanmıştr. Buda motiflerin sembolik anlamlarının kaybolmasına neden olmuştur.
GENÇ KALEMLER türkçe dublaj izle
3692
İzle

GENÇ KALEMLER

5 Bölüm   0 / 100 Puan   0 Puanlayan
“Genç Kalemler” adıyla ekrana gelecek olan belgesel, en az üç kitabı yayınlanmış ve ödül almış yeni nesil edebiyatçıları izleyici ile buluşturuyor. Programın konukları edebiyatımıza yeni bir soluk getiren isimlerden Tuna Kiremitçi, Sema Kaygusuz, Faruk Duman, Elif Şafak, Şebnem İşigüzel, Hakan Günday ve Başar Başarır.
TUVALDEKİ BAŞYAPIT türkçe dublaj izle
9417
İzle

TUVALDEKİ BAŞYAPIT

7 Bölüm   87 / 100 Puan   3 Puanlayan
Bilinmiyor
ROCK MÜZİĞİNİN 7 HALİ türkçe dublaj izle
6791
İzle

ROCK MÜZİĞİNİN 7 HALİ

7 Bölüm   70 / 100 Puan   4 Puanlayan
Rock müziğinin küresel bir güç olarak ortaya çıkışını ve yeniden ortaya çıkmasını gösteren kesin bir dönüm noktası serisi, bu en dayanıklı türleri şekillendiren müzisyenler aracılığıyla söylendi. Rock geçmişi boyunca heyecan verici , The Damned'in parlak yeni gülüne geçti. En iyi açılış başlıkları ve program paketlemesi için Royal Television Society Ödülü sahibi. Nadir görülen görüntüler ve süper star röportajlarla dolu olan bu TV ziyafeti, pedegment portföyünün en sonuncusu ...
DA VİNCİ LEARNİNG BELGESELLERİ türkçe dublaj izle
31251
İzle

DA VİNCİ LEARNİNG BELGESELLERİ

23 Bölüm   80 / 100 Puan   3 Puanlayan
Bilinmiyor
SPOR BELGESELLERİ türkçe dublaj izle
5538
İzle

SPOR BELGESELLERİ

9 Bölüm   70 / 100 Puan   2 Puanlayan
Bilinmiyor
DİĞER TEK BÖLÜMLÜK türkçe dublaj izle
17182
İzle

DİĞER TEK BÖLÜMLÜK

18 Bölüm   70 / 100 Puan   2 Puanlayan
Diğer belgesel kanallarında yayınlanan tüm tek bölümlük türkçe dublaj belgeselleri bu sayfada yayınlayacağız. Tek bölümlük belgeselleri içeren bu seride çok sayıda belgesel bulunmaktadır.1071 Malazgirt Savaşından , Orgeneral Eşref Bitlis Paşaya kadar bir çok osmanlı , türk ve diğer belgeselleri içeren bir seridir.
SEKSENLER türkçe dublaj izle
9773
İzle

SEKSENLER

9 Bölüm   88 / 100 Puan   5 Puanlayan
80 ler yalnızca nostaljiden ibaret değil. Cazibenin, ölçüsüzlüğün, gözü kara ihtirasın ve teknolojik gelişimin birleştiği, bizi biz yapan küresel değişimlerin yaşandığı eşsiz bir dönem.
YOL ARKADAŞIM türkçe dublaj izle
3992
İzle

YOL ARKADAŞIM

6 Bölüm   100 / 100 Puan   1 Puanlayan
Anadolu'nun yüzyıllardır devam eden gelenekleri ve güzellikleri 'Yol Arkadaşım' programı ile ekrana taşınıyor. Her bölümde farklı bir yöremizde yaşayan ve yaşatılan gelenek-görenekler en yalın, doğru ve doğal haliyle izleyiciyle paylaşılıyor.