Kültür Din Belgeselleri izle

GELENLER türkçe dublaj izle
17628
İzle

GELENLER

50 Bölüm   100 / 100 Puan   2 Puanlayan
Bu belgesel günümüzdeki şeytani firavun soyunun; kurduğu sistemi, sistemin elemanlarını, sistemin yapısını ve taşeron kurumlarından bahsetmektedir.50 bölümden meydana gelen '' Wake Up Project (Uyanma Projesi) '' adı altında çıkarılan bu belgesel. Birçok güzel konuya değindiği gibi itikadi açıdan birçok tehlikeli konuyuda savunuyor. Dinini iyi bilmeyen insanları çok kötü etkileyecek şekilde telkinler verdiriyor.
MUTFAK ve PASTACILAR KRALI türkçe dublaj izle
2472
İzle

MUTFAK ve PASTACILAR KRALI

7 Bölüm   0 / 100 Puan   0 Puanlayan
Pastacılar Kralı Buddy Valastro, mutfaktaki diğer marifetlerini Mutfak Kralı'nda sergiliyor. İzleyicileri mutfağına davet eden Buddy, büyükannesinin tariflerini paylaşıyor ve Valastro ailesinin favori yemeklerini hazırlıyor. Geleneksel İtalyan mutfağını Buddy Valastro ile keşfetme fırsatı kaçmaz!
HZ. MERYEM türkçe dublaj izle
5232
İzle

HZ. MERYEM

11 Bölüm   30 / 100 Puan   2 Puanlayan
Yeni Ahit Meryem'in ailesi ve erken dönem hayatı için çok az şey söyler. 2. yy İncil yazarı Protoevangel James onun anne-babasını Joachim ve Anne olarak tanımlar. Meryem annesi tarafından daha doğmadan erkek olacağı varsayımı ile Süleyman Mabedi'ne adanmıştı. Meryem'in bugünkü İsrail topraklarında yaşadığı, Beytüllahim'de babasız olarak İsa'yı dünyaya getirdiğine inanılır. Bazı Hrıstiyanlara inanışlara göre Meryem'in son yıllarını geçirdiği yerlerden olan Efes ve Meryem Ana Evi günümüzde Selçuk ilçesi sınırları içerisindedir
VAHYİN İZİNDE türkçe dublaj izle
4227
İzle

VAHYİN İZİNDE

8 Bölüm   0 / 100 Puan   0 Puanlayan
İslam Peygamberi, Hz. Muhammed’in (sav) ve sahabelerinin hayatını ve yaşadığı dönemi ‘ayetlerin izinde’ anlatan, İslam tarihinin başlangıcına ışık tutan, İslamiyet’in doğuşunda yaşananları, dinin yayılması için ne gibi mücadelelerin verildiğini anlatan epik bir drama belgesel. Vahyin İzinde ‘Asr-ı Saadet’ ile dünyada ve Türkiye’de ilk kez, son peygamber Hz. Muhammed’in (sav) hayatı bu denli geniş bir şekilde ve ‘drama-belgesel’ olarak ekranlara getiriliyor.
X JENERASYONU türkçe dublaj izle
3343
İzle

X JENERASYONU

4 Bölüm   0 / 100 Puan   0 Puanlayan
"Generation X", 1961-1981 yılları arasında doğan kuşağı şekillendiren güçlere bakan altı parçalık bir seridir. Her saat tematik bir yaklaşım sergilemekte ve önemli bir Gen X başarısı ile başlamıştır. Tarihin her durağında şunu soracağız: Bu olay, tanık oldukları kuşağı nasıl etkiledi? Bu başarılar gerçekleşmeden önce ne olmalıydı? Önce hangi tarihsel, sosyal ve siyasi olaylar gerçekleşti? Bu odaklı yolculuk, Gen X'ın gelişimini ve çocukluk deneyimlerinden dünyanın şimdiye kadar gördüğü en büyük anları ve hareketleri keşfetme becerilerini daha iyi anlayacak.
DOĞA ÜSTÜ OLAYLAR türkçe dublaj izle
7294
İzle

DOĞA ÜSTÜ OLAYLAR

5 Bölüm   75 / 100 Puan   4 Puanlayan
İnsanlar tüm dünyada sıra dışı olaylara tanık oluyor. Tarih boyunca inanılması güç olaylar rapor edilmiştir. Ruhlarla, canavarlarla ya da diğer dünyadan varlıklarla karşılaşmalar insanoğlunu büyülemeye devam ediyor. Ancak son dönemde yaşanan bilimsel gelişmeler bu gizemlerin büyük çoğunu aydınlatmış ve ardında yatan gerçek nedenleri ortaya çıkarmış olmasına rağmen bazı sorular hala cevaplanmayı bekliyor. Belgesel dizi, doğaüstü olduğu düşünülen esrarengiz olayların perde arkasını araştırıyor.
YEDİ ÖLÜMCÜL GÜNAH türkçe dublaj izle
4129
İzle

YEDİ ÖLÜMCÜL GÜNAH

5 Bölüm   87 / 100 Puan   3 Puanlayan
Hıristiyanlık inancına göre Yedi Büyük Günah ya da Kardinal Günahlar , Katolik Kilisesi nin görüşüne göre Papa I. Gregorius tarafından düzenlenmiş , insanın hayatı boyunca sakınması gereken yedi günahtır. Bunlar Tembellik , öfke , oburluk, kıskançlık , kibir , açgözlülük ve şehvettir.
12 İMAM BELGESELİ türkçe dublaj izle
6809
İzle

12 İMAM BELGESELİ

12 Bölüm   100 / 100 Puan   1 Puanlayan
Onlar yeryüzünün en mukaddes nesli, onlar Zülfikar, onlar Haydar-ı Kerrar, onlar Kerbela toprağından doğan güller, onlar ehl-i beyt , 12 nur, 12 kaynak, 12 İmam… 12 İmam ın hayatından kesitler sizlerle. Belgeselin doğurabileceği mantık hatalarından bizi sorumlu tutmayınız.
MORGAN F. İLE İNANCIN HİKAYESİ türkçe dublaj izle
18982
İzle

MORGAN F. İLE İNANCIN HİKAYESİ

8 Bölüm   88 / 100 Puan   15 Puanlayan
Morgan Freeman ile İnancın Hikayesi ekranlarınızda. Ona göre tanrı nedir , yaratılış nedir , tanrının mucizeleri nelerdir , kötü insanlar neden vardır , Suç neden işlenir , Gerçekten de kıyamet var mı , Din nedir , gibi sorulara cevap arayacak.
POP OTURUP POP KALKTIK türkçe dublaj izle
3110
İzle

POP OTURUP POP KALKTIK

5 Bölüm   20 / 100 Puan   1 Puanlayan
Bilinmiyor
TUTKUNUN ADI TAKI türkçe dublaj izle
1656
İzle

TUTKUNUN ADI TAKI

3 Bölüm   0 / 100 Puan   0 Puanlayan
Üç bölümden oluşan belgeselin “İzler varlığını doğrular” adlı ilk bölümünde, takılarda kullanılan süs taşları konu ediliyor. İnsanla aynı elementten oluşan elmasın özellikleri, taşların takıda en etkileyici görüntüyü sağlamak üzere nasıl kesilip biçimlendiği, gerçek, suni ya da taklit taşlar arasındaki farklar ve bunların nasıl anlaşılabileceği, taşın uluslar arası ticaretini yapan insanların öyküleri, gemolojiye olan ilgi, taşların gündelik hayat ve kültür içindeki anlamlarıyla birlikte değerlendiriliyor.
YUNUS EMRE türkçe dublaj izle
1222
İzle

YUNUS EMRE

2 Bölüm   0 / 100 Puan   0 Puanlayan
Yunus’un dergâhtan gönderilmesinin üzerinden aylar geçmiştir. O günden beridir ne bir gören olmuştur ne de bir halini işiten… Yunus’un yolculuğunun en ateşli dönemlerini anlattığımız deminde, seyri suluk unu izlerken, nefsin her merhalesinde o safhanın getirisi olan ruh halini giyinecektir Yunus. mülhime de yumuşak huylu ve halim selim iken , mutmaine’de öfkeli ve gazaplı olacaktır. Aynı zamanlarda dergahta ise Tapduk Emre’nin yaşlılığından dolayı Molla Kasım her manada işleri devralmıştır. Sohbetleri bile bazen o yapmaktadır. Dergahın ve vakfiyelerin işleri, ürünün satılıp paraların tahsil edilmesi gibi işler bütün vaktini almaktadır mollanın
EVVEL ZAMAN YOLCULARI türkçe dublaj izle
2997
İzle

EVVEL ZAMAN YOLCULARI

6 Bölüm   0 / 100 Puan   0 Puanlayan
Altı bölümden oluşan belgesel; Türk erkeğinin Cumhuriyetin ilanından günümüze uzanan modernleşme süreci içinde geçirmiş olduğu dönemleri ele almaktadır. Erkeklerin yaşadığı modalarla, akımlarla bedenlerine ve ruh dünyalarına getirdikleri çeşitliliği ekrana getirmektedir. Erkek kültürünün tezahürleri ve sosyolojik açıdan erkek olma aşamalarının (sünnet, askerlik, evlilik) anlatıldığı belgesel, Türk erkeğinin sadece giyim ve kuşamıyla değil, kullandıkları aksesuarları ve kendilerine gösterdikleri bakımlarıyla hangi noktada olduklarını modacılar, sosyologlar ve akademisyenler gözüyle incelemektedir.
BOĞAZİÇİNDE ZAMAN türkçe dublaj izle
1026
İzle

BOĞAZİÇİNDE ZAMAN

2 Bölüm   0 / 100 Puan   0 Puanlayan
Bilinmiyor
BEŞİK ve NİNNİ türkçe dublaj izle
6436
İzle

BEŞİK ve NİNNİ

13 Bölüm   0 / 100 Puan   0 Puanlayan
Bilinmiyor
ÇAMURDAN BEBEK türkçe dublaj izle
3201
İzle

ÇAMURDAN BEBEK

6 Bölüm   0 / 100 Puan   0 Puanlayan
Şehrin dışında yaşayan çocukların belki oyuncakları yok ama onlar çocuk gibi davranabilecekleri kocaman alanlara, hatta zamanı istedikleri gibi kullanma özgürlüğüne sahipler. Günümüz kentlerinde çocuk “aşırı korunmuş çocuk” ile “yetişkinleştirilmiş çocukluk” arasında gidip geliyor. Oyun ve oyuncaklar, teknoloji ağının tüm nimetleri üzerine kurulu ve odalara hapsedilmiş. “Çamurdan Bebek” adlı belgesel program, oyun alanları dağ, tepe, deniz, ova olan çocukların dünyasını geziyor. Oyuncağı yoksa hayallerini oyunlarına katık yapan çocukları ekrana getiriyor. Böylece onlar kendilerince oyunlarını, oyuncaklarını, hayallerini dillendiriyorlar. Belgeselin yapımcısı, yönetmeni ve aynı zamanda senaryo yazarı Füsun Çakaloz Karakaş oyun ve oyuncağın dünyasına, farklı çocukluk öyküleriyle renk kattıklarını söylüyor. Binlerce yıllık bir öyküyü “zaman-mekan-çocuk” üçgeninde oyunun ve oyuncağın hatta oyuncaksız bir dünyanın izdüşümünü bu yapımda bulacaksınız.
EFELER ve ZEYBEKLER türkçe dublaj izle
1080
İzle

EFELER ve ZEYBEKLER

2 Bölüm   0 / 100 Puan   0 Puanlayan
Kurtuluş Savaşı’nın ilk başarılı mücadelesi efeler komutasında Aydın’da yapılmıştır. Milli Mücadelemizin ilk topu, yine efeler komutasında Aydın’da patlatılmıştır. Yörük Ali Efe’nin komutasında kurulan Milli Aydın Alayı, halen ordumuzda mevcudiyetini korumaktadır. Burada Kurtuluş Savaşı’nda efelerin neler yaptığını uzun uzun anlatmayacağız. Bu husus, tarih kitaplarında bol bol incelenmiştir.
GÜRCÜLER türkçe dublaj izle
1786
İzle

GÜRCÜLER

3 Bölüm   80 / 100 Puan   2 Puanlayan
Bilinmiyor
HİNDİSTANIN YERLİ TÜRKLERİ türkçe dublaj izle
2496
İzle

HİNDİSTANIN YERLİ TÜRKLERİ

4 Bölüm   0 / 100 Puan   0 Puanlayan
Bilinmiyor
İÇİMİZDEN BİRİ türkçe dublaj izle
7827
İzle

İÇİMİZDEN BİRİ

13 Bölüm   0 / 100 Puan   0 Puanlayan
Her birey icra ettiği meslekten izler taşır. İşini severek ve hakkıyla yapan her insan da kendi mesleğinin yıldızıdır. Farklı mesleklerden renkli kişiliklerin iş yaşamlarının aileleri ve arkadaşlarıyla ilişkilerine etkileri, başarı öyküleri, başlarından geçen ilginç olaylar TRT ekranlarında sizlerle buluşuyor...
İPEK YOLUNDA BİR MOLA türkçe dublaj izle
3244
İzle

İPEK YOLUNDA BİR MOLA

6 Bölüm   0 / 100 Puan   0 Puanlayan
Bilinmiyor
KAĞITTAN İNCİLER YAZMALAR türkçe dublaj izle
3886
İzle

KAĞITTAN İNCİLER YAZMALAR

7 Bölüm   0 / 100 Puan   0 Puanlayan
Namütenahi medya'nın Trt belgesel için hazırladığı el emeği göz nuru belgesel. Yönetmenliğini Ümit Akbaş yapmış, metinlerini Emrah Akbaş yazmış. müziklerinde ise tanıdık bir isim var, murat çelik. Yazmaların ve eser sahiplerinin tatlı tatlı anlatıldığı bu belgesel yazmaların muhafaza edildiği diyarlardaki kütüphaneye gitme fırsatı bulamayanlar için büyük nimet.
MİNİK ÇELEBİLER türkçe dublaj izle
6395
İzle

MİNİK ÇELEBİLER

12 Bölüm   0 / 100 Puan   0 Puanlayan
Bilinmiyor
SAKLI KENTİN SIRDAŞI türkçe dublaj izle
2283
İzle

SAKLI KENTİN SIRDAŞI

4 Bölüm   0 / 100 Puan   0 Puanlayan
Bilinmiyor
Diğer sayfalara da göz atın
123İleri