NATİONAL GEOGRAPHİC HD Belgeselleri

KARDEŞLER TAKIMI türkçe dublaj izleNATİONAL GEOGRAPHİC HD Türkçe Belgeselleri
9096

KARDEŞLER TAKIMIDİZİYE GÖZ AT

Bu övgü toplayan dizide II.Dünya Savaşı'nda Easy Company'nin V-E Günü'ndeki önemli başarıları anlatılıyor. Tom Hanks ve Steven Spielberg'ün yapımcılığını üstlendiği, Stephen Ambrose'un kitabından uyarlanan bu övgü toplayan seri, II. Dünya Savaşı sırasında Avrupa'da görev yapan ABD 101. Hava İndirme Tümeni 506. Paraşütçü Piyade Alayı Easy Company'nin hikayesini anlatıyor. Birlik Amerikan askeri tarihinin en iyi eğitilmiş ve en başarılı birliğiydi ama bu önemli kayıplar vermelerine engel olamadı. Başrolde Damian Lewis ve Donnie Wahlberg'in oynadığı, altı Emmy ve bir Altın Küre ödüllü bu dizi; Easy Company'nin Georgia'daki ilk eğitim günlerinden 1945 yılında Avrupa'da kazanılan zaferde üstlendikleri önemli role uzanan maceralarını anlatıyor.

10 Bölüm   93 / 100 Puan   3 Puanlayan
DEHA türkçe dublaj izleNATİONAL GEOGRAPHİC HD Türkçe Belgeselleri
7685

DEHADİZİYE GÖZ AT

Genius, ikon haline gelmesi gereken fizikçinin çalkantılı yolculuğunu araştıran bir şov: Albert Einstein. Son derece bağımsız, içten parlak, ebediyen meraklı, Einstein evreni görmemizi değiştirdi. Sonuç olarak, bu seri, Einstein'ı görme biçimimizi değiştirecektir. Akademisyenler dünyasındaki erken başarısızlıklarından ve başarılarından, duygusal ve sevgi dolu insani arayış arayışına kadar, on bölümlük olay, tüm karmaşıklığıyla gerçek Albert Einstein'ın portresini çiziyor.

10 Bölüm   100 / 100 Puan   2 Puanlayan
OTOYOL CEHENNEMİ ABD türkçe dublaj izleNATİONAL GEOGRAPHİC HD Türkçe Belgeselleri
560

OTOYOL CEHENNEMİ ABDDİZİYE GÖZ AT

Coquihalla, dünyanın en hain karayollarından biridir. British Columbia'da dik dağlar arasında yükselen vahşi hava şartları ve beyaz mermi sürüşü. "Coq" da doğu ile batı arasındaki ana arter olup, binlerce semis geçmektedir. Birçoğu bunu yapmaz. Jamie Davis Ağır Kurtarma, karayolu açık tutmak için bu kazaları temizlemek için yıldırıcı bir işi vardır. Kapanış bir seçenek değil. Jamie ve renkli ekibi için kış mevsimi, herhangi bir adamı kırılma noktasına itecek karışık semis ve kabarcık hava olayları durmaksızın saldırıdır.

1 Bölüm   0 / 100 Puan   0 Puanlayan
DÖNÜM NOKTASI türkçe dublaj izleNATİONAL GEOGRAPHİC HD Türkçe Belgeselleri
10283

DÖNÜM NOKTASIDİZİYE GÖZ AT

Jason Silva'nın sunumuyla yepyeni bir zaman yolculuğuna çıkıyoruz ve kuantum sıçramalarının keşiflerimizdeki önemli rolünü keşfediyoruz. Jason Silva'nın sunumuyla "Dönüm Noktası" daha önce hiç kimsenin gitmediği uzak noktalara gidiyor ve geçmişi izleyerek izleyicilerin asla bir daha geleceğe eskisi gibi bakmamalarını sağlayacak noktalara parmak basıyor. Tüm insanlık tarihini baştan aşağıya gezip, zamanda bir yolculuk yapıyoruz. Bunları hepsi "Dönüm Noktasını" bulmak ve bizi gerçekten modern yapan anları bulmak için. Hangi zamanda olursak olalım, insanlar her zaman yaşadıkları anda kendilerini üretimin doruk noktasında yaşadıklarını düşündüler. Teknoloji olarak en ileri ve gelişmiş yaratıkların kendileri olduğunu düşündüler. Ve haklılardı!

7 Bölüm   100 / 100 Puan   6 Puanlayan
SOKAK MAYMUNLARI türkçe dublaj izleNATİONAL GEOGRAPHİC HD Türkçe Belgeselleri
2090

SOKAK MAYMUNLARIDİZİYE GÖZ AT

Vervet maymunlarını acı çekerken izleyin ve bu gerçek hayatta maymun soap operasında maymun piramidin tepesine doğru ısırın. Güney Afrika'daki seçkin bir konutun yapraklı caddeleri arasında rakip çeteler arasında bir çim savaşı patlak verdi. Savaş çizgileri çizildi ve diş boşaltıldı. Ancak, bu hücum saldırısında suçlamada liderlik yapan insanlar değil; Onların primat kuzenleridir - şaşkın Vervet maymunları. Bu 5 parçalı serisi, Vervet maymunlarının Pani birliğini izlerken, bu gerçek hayatta maymun soap operasında maymun piramidin tepesine doğru kıpırlar ve ısırırlar. Bu Vervet'lerin boyutu eksikliği, beceriklilik ve doymayan merakı telaşlandırıyorlar. Çatıları ölçeklendirip pencerelerden gizlice yaklaşan Vervets, Mt. Edgecombe - Güney Afrika'nın Durban şehrinde bulunan kişisel konut kulübü - kişisel oyun alanları. Bir şekerli çocuklar gibi ...

3 Bölüm   0 / 100 Puan   0 Puanlayan
KÖPEKLER ŞEHRİ türkçe dublaj izleNATİONAL GEOGRAPHİC HD Türkçe Belgeselleri
3166

KÖPEKLER ŞEHRİDİZİYE GÖZ AT

Veteriner hekimler, eğitmenler ve bakım verenler, evcil hayvanlara dönüştürmek için tıbbi ve davranışsal sorunların üstesinden gelmelerine yardımcı olmak için birkaç köpek hikayesini takip ediyoruz. Güney Utah kanyonunda bulunan kutsal alanda ülke ve dünya çapında kurtarılan yüzlerce hayvana ev sahipliği yapmaktadır. Birçok köpek için, DogTown, rehabilitasyon, kurtuluş ve sevecen bir ev için ikinci bir şans sunuyor. Veteriner hekimler, eğitmenler ve bakım verenlerden oluşan eksiksiz bir personel, onları sorunlu hayvanlardan evlat edinilebilir hayvanlara dönüştürmek için tıbbi ve davranışsal sorunların üstesinden gelmelerine yardımcı olmak için çalıştıkları için, her bölüm birkaç köpek hikayesini takip etmektedir. İkinci şansla ilgili bir dizi olan DogTown, imkana inanan ve ilham veren insanlarla ilgili ve olasılıklara karşı galibiyet alan köpekler hakkında. DogTown, bu sezon köpek istavcılığı, köpek yavrusu fabrikaları ve köpek dövüşü gibi kötü muamele durumundaki hayvanları iyileştirmeye yardımcı oluyor.

5 Bölüm   0 / 100 Puan   0 Puanlayan
BÜYÜK FELAKET türkçe dublaj izleNATİONAL GEOGRAPHİC HD Türkçe Belgeselleri
8644

BÜYÜK FELAKETDİZİYE GÖZ AT

Doğal afetler, en geniş anlamı ile insanlara zarar veren olaylardır. Başka bir ifade ile can ve mal kaybına yol açan doğal olaylardır. Afetin ilk özelliği doğal olması, ikincisi can ve mal kaybına neden olması bir diğeri çok kısa zamanda meydana gelmesi ve son olarak da başladıktan sonra insanlar tarafından engellenememesidir. Bazı afetlerin yeryüzünün nerelerinde daha çok olduğu bilinmektedir. Örneğin deprem, heyelan, çığ, sel, don ve bazı afetlerin sonuçları depremde olduğu gibi doğrudan ve hemen ortaya çıkar. Ama kuraklıkta olduğu gibi bazılarının sonuçları ise uzun bir zaman sonra ve dolaylı olarak görülür.

8 Bölüm   0 / 100 Puan   0 Puanlayan
ÇIĞIR AÇAN BULUŞLAR türkçe dublaj izleNATİONAL GEOGRAPHİC HD Türkçe Belgeselleri
6996

ÇIĞIR AÇAN BULUŞLARDİZİYE GÖZ AT

Global bir televizyon etkinliği olan bu belgesel, önde gelen bilim insanları ile onların yakın ve uzak gelecekteki hayatımızı değiştirecek son buluşlarını ekrana getiren bir antoloji. Bu belgesel seri, buluşların ardındaki hikayeleri, insanları ve teknolojiyi anlatırken hayatımızı nasıl değiştireceğini de gösteriyor. Belgesel, sonsuza kadar yaşama arzusundan siber insan yaratan teknolojilere, zihnin gizemlerinden salgın hastalıkların çözümüne, sürdürülebilir enerjiden su kaynaklarının tükenmesine kadar çeşitli konularda sorulara cevap arıyor.

4 Bölüm   90 / 100 Puan   4 Puanlayan
GÖÇ ALANI türkçe dublaj izleNATİONAL GEOGRAPHİC HD Türkçe Belgeselleri
1657

GÖÇ ALANIDİZİYE GÖZ AT

Mücadeleler, wildebeest'lerin ayak seslerini takip etmek için ayakta, silahsız ve haritadan veya pusula olmaksızın denenmiş halde, hiç denenmemiş bir başarıya sahip 20 erkek ve kadın ekibini izliyor. İnsanın sürüsü, yüzlerce kilometreyi bulan savana'yı aşmak zorundadır - suyun, yiyeceklerin ve barınağın bulunmasının zor olduğu fakat ölümcül yırtıcılar kontrol edilmeden dolaşmaktadırlar - wildebeestlerin ölüm için meydan okuyan yaşam arayışının zirvesi olan Mara Nehri'ne ulaşmak için.

2 Bölüm   0 / 100 Puan   0 Puanlayan
2. DÜNYA SAVAŞI BÜYÜK SALDIRILAR türkçe dublaj izleNATİONAL GEOGRAPHİC HD Türkçe Belgeselleri
5925

2. DÜNYA SAVAŞI BÜYÜK SALDIRILARDİZİYE GÖZ AT

İkinci Dünya Savaşı'nın En Büyük Raids'i, tarihindeki önemli bir hareketin sıcağında sizi seçkin bir grup asker grubunun kalbine götüren bir seridir ve bu adamların benzersiz birleşimlerini, yeteneklerini, eğitimlerini ve Savaş testi ekipmanı. ABD Army Rangers, İngiliz Özel Hava Servisi ve Siyah Şeytan Tugayı gibi kutlamalı giysilerin, cesaretleri, cesaretleri ve taahhütleri ile bir savaşın veya belki de bir savaşın seyrini nasıl değiştirdiğini keşfedeceğiz.

6 Bölüm   90 / 100 Puan   2 Puanlayan
ALASKADA HAYATTA KALMAK türkçe dublaj izleNATİONAL GEOGRAPHİC HD Türkçe Belgeselleri
18165

ALASKADA HAYATTA KALMAKDİZİYE GÖZ AT

Dünyanın en zorlu yarışmalarından biri, tur sırasında dünyanın en zorlu dışadakilerinden 12'si birbirine karşı karşıya kalırken, Tabiat Ana'ya ve hayatta kalma arzusundalar. Bitişle olan bu mücadele para ya da bir ödül değildir; Bu insanlığın dayanıklılığının sınırlarını zorlamakla ilgilidir. Güçlü ve kararlı bir tehlikeli testtir. Ve sonunda, sadece bir takım kazanan taçlandırılacak. Dört ekip - Askeri, Dayanıklılık, Alaskans ve bu sezonun yeni ekibi, Alt 48 yüz zirveleri, ölümcül gelgit dalgaları, büyük buzullar, dipsiz kretler, insan yiyen yırtıcılar ve hain beyaz su. Bu sezonki 13 etmenin her birinde, takımlar başlangıçtan bitişe kadar sadece 60 saat sürüyor ... sırtlarındaki dişli ile topraklardan sağ kuruyorlar. GPS yok Telefon yok Merhamet yok.

14 Bölüm   90 / 100 Puan   4 Puanlayan
KORKUSUZ BALIKÇILAR türkçe dublaj izleNATİONAL GEOGRAPHİC HD Türkçe Belgeselleri
4145

KORKUSUZ BALIKÇILARDİZİYE GÖZ AT

Wicked Tuna, hayatlarını yüzyıllar boyu devam ettirecek şekilde ulusun en eski limanı olan Gloucester, Massachusetts'ten bir grup tuzlu balıkçıyı izliyor. Mavi yüzgeçli orkinos peşinde koşu balıkçılık, bir anda yakalayabiliyorlar. Bir "monstah" mavi dalgası 20.000 dolardan fazla değere sahip olabilir ve bu türden parayla, her kaptan filoda en iyisi olmak için savaşıyor.

3 Bölüm   80 / 100 Puan   2 Puanlayan

X JENERASYONUDİZİYE GÖZ AT

"Generation X", 1961-1981 yılları arasında doğan kuşağı şekillendiren güçlere bakan altı parçalık bir seridir. Her saat tematik bir yaklaşım sergilemekte ve önemli bir Gen X başarısı ile başlamıştır. Tarihin her durağında şunu soracağız: Bu olay, tanık oldukları kuşağı nasıl etkiledi? Bu başarılar gerçekleşmeden önce ne olmalıydı? Önce hangi tarihsel, sosyal ve siyasi olaylar gerçekleşti? Bu odaklı yolculuk, Gen X'ın gelişimini ve çocukluk deneyimlerinden dünyanın şimdiye kadar gördüğü en büyük anları ve hareketleri keşfetme becerilerini daha iyi anlayacak.

4 Bölüm   0 / 100 Puan   0 Puanlayan
KİRLİ AMA ZENGİN türkçe dublaj izleNATİONAL GEOGRAPHİC HD Türkçe Belgeselleri
2171

KİRLİ AMA ZENGİNDİZİYE GÖZ AT

Ülke çapında, kollarını sıvamaya ve yaşamak için kirli olmaya korkmuyor olduklarını ispatlayan, çalışkan ve ustaca Amerikalılar bulmak için seyahat ediyoruz. Farklı, egzotik ve hatta bazen de yırtılmaya değer yeraltı ekonomisi ile uğraşmak. Yılan, mantar, ginseng, kan kurdu ve burllar önemli doğal kaynaklardır. Onların hasat birçok nesiller geri gider ve şimdi federal, eyalet ve yerel yasalara tabidir. Bu faaliyetleri düşünen herkes yasal gereklilikleri ve sürdürülebilir uygulamaları takip etmelidir.

2 Bölüm   80 / 100 Puan   3 Puanlayan
DÜNYADA BİR GÜN türkçe dublaj izleNATİONAL GEOGRAPHİC HD Türkçe Belgeselleri
2097

DÜNYADA BİR GÜNDİZİYE GÖZ AT

Toplam 4500 saatlik içerikten oluşan 80.000'den fazla videoya ait en çekici görüntüleri bir araya getirir ve 331 klip Kevin Macdonald, yapımcı Ridley Scott, yapımcı Liza Marshall ve ekibi tarafından hazırlanan 95 dakikalık bir filmle birleştirilir; Youtube. Katkılar, Avustralya'dan Zambiya'ya, Peru'dan Ukrayna'ya, İngiltere'den Japonya'ya 192 ülkeden, kalabalık şehirlerin kalbinden, dünyanın en uzak ve en uzak noktalarına ulaştı. Gelişmelerin birçoğunda gönderilen kameraların birçoğu girdilerin birçoğu YouTube aracılığıyla gönderildi.

2 Bölüm   90 / 100 Puan   4 Puanlayan
DOĞA ÜSTÜ OLAYLAR türkçe dublaj izleNATİONAL GEOGRAPHİC HD Türkçe Belgeselleri
7330

DOĞA ÜSTÜ OLAYLARDİZİYE GÖZ AT

İnsanlar tüm dünyada sıra dışı olaylara tanık oluyor. Tarih boyunca inanılması güç olaylar rapor edilmiştir. Ruhlarla, canavarlarla ya da diğer dünyadan varlıklarla karşılaşmalar insanoğlunu büyülemeye devam ediyor. Ancak son dönemde yaşanan bilimsel gelişmeler bu gizemlerin büyük çoğunu aydınlatmış ve ardında yatan gerçek nedenleri ortaya çıkarmış olmasına rağmen bazı sorular hala cevaplanmayı bekliyor. Belgesel dizi, doğaüstü olduğu düşünülen esrarengiz olayların perde arkasını araştırıyor.

5 Bölüm   75 / 100 Puan   4 Puanlayan
YILDIZLARLA BULUŞMA türkçe dublaj izleNATİONAL GEOGRAPHİC HD Türkçe Belgeselleri
6104

YILDIZLARLA BULUŞMADİZİYE GÖZ AT

Emmy ödüllü çok sevilen belgesel serisi Cosmos: Bir Uzay Serüveninin sunucusu ünlü astrofizikçi Neil DeGrasse Tyson, internette popüler olan yayınını daha önce hiç alışık olmadığımız türden bir gece kuşağı şovuna dönüştürüyor. Tyson, ünlüleri, bilim insanlarını ve komedyenleri birbirinden farklı bir sürü kozmik konuya açıklık getirmek üzere yine kendine has tutkusu ve mizahi yönü ile ağırlıyor. Haftalık konular, popüler bilim kurgu, uzay yolculuğu, uzayda hayat, Büyük Patlama, Dünyanın ve doğanın geleceği gibi alanlarda değişiklikler gösteriyor.

6 Bölüm   80 / 100 Puan   2 Puanlayan
DOĞA GÖNÜLLÜLERİ türkçe dublaj izleNATİONAL GEOGRAPHİC HD Türkçe Belgeselleri
5331

DOĞA GÖNÜLLÜLERİDİZİYE GÖZ AT

Bu belgesel serisi, anakara Fransanın ve dünyanın dört bir yanındaki bölgelerinin muhteşem manzarası keşfetmeye adamıştır. Bu bölgeler doğal zenginlikleri ve güzellikleri ve onları korumak için kurulan yapıda insan yapımı bakımından dikkat çekicidir. Yedekler, milli parklar, mangrovlar, adalar, bataklıklar ve mercan kayalıkları, insanoğlunun doğanın bu mücevherlerini nasıl şekillendirdiğini ve şekillendirdiğinin bir örneğidir.

10 Bölüm   0 / 100 Puan   0 Puanlayan
SOKAK DAHİSİ türkçe dublaj izleNATİONAL GEOGRAPHİC HD Türkçe Belgeselleri
7271

SOKAK DAHİSİDİZİYE GÖZ AT

Brit Tim Shaw, şaşıracak ve eşit derecede aptalca gözüktüğü için, kendi ilgisiz marka bilim ve mühendislik alanını Amerikanın sokaklarından alıyor. Karşılaştığı insanları ve evdeki izleyiciyi, çene düşürme sonuçlarının arkasındaki bilim açığını ortaya çıkarmadan önce, daha da muhteşem deneylerin bir sonucunu önermek için zorlar. Tek bir tabaka yumurta üzerine bir helikopter açtığınızda, bir kabuğa çekiç vurmadan, muhallebi kullanarak saati çekiç darbelerinden korumak için Tim çevremizdeki gerçek dünyanın herhangi bir sihir hilesinden veya illüzyondan çok daha etkileyici olduğunu gösteriyor. Dizinin diğer bölümlerine national geographic sayfasındaki Yukarıdakilerden Hiçbiri belgesel dizisinden göz atabilirsiniz

9 Bölüm   87 / 100 Puan   3 Puanlayan
HAZEN AUDEL ile KABİLE YAŞAMI türkçe dublaj izleNATİONAL GEOGRAPHİC HD Türkçe Belgeselleri
8346

HAZEN AUDEL ile KABİLE YAŞAMIDİZİYE GÖZ AT

Primal Survivor vahşi yaşam rehberi ve hayatta kalma eğitmeni Hazen Audelı izleyerek, yerli halkın öğrenmiş olduğu becerilere dayanarak, insanlığın en titiz yolculuklarını ele alıyor. Yaşam biçimlerini anlamak için yerlilerle ilk kez yaşadıktan sonra, sınırlarını zorlayan topraklarda yalnız yolculuklar başlatıyor. Hayatta kalabilmek için doğal içgüdüsü ve binlerce yıldır kullanılmış eski teknikler kullanmalıdır.

8 Bölüm   93 / 100 Puan   3 Puanlayan
KANUNSUZ ADA türkçe dublaj izleNATİONAL GEOGRAPHİC HD Türkçe Belgeselleri
4830

KANUNSUZ ADADİZİYE GÖZ AT

Alaska kıyılarındaki Galler Adası Prensine hoş geldiniz, Port Protection adında küçük bir koyun çevresinde yaklaşık 100 kişi bir varlık katıyor. Zor bir hayat, ama yerli halkın sevdiği gözüküyor. Botlarını sızdıran, biraz vizon tuzağı yapan, bir çift yakalayan, onları kaplayan ve çizmelerine dökecek yağlarını veren Sam Carlsonı al. Çılgın doğada yaşamakla ilgili bu serinin açacağı sadece bir hikaye.

3 Bölüm   85 / 100 Puan   4 Puanlayan
OTOYOL CEHENNEMİ türkçe dublaj izleNATİONAL GEOGRAPHİC HD Türkçe Belgeselleri
4280

OTOYOL CEHENNEMİDİZİYE GÖZ AT

Jamie Davis in araç kurtarma firması bu kış zor bir dönem geçirdi. Bu yıl havanın geçtiğimiz yıllara göre daha yumuşak olması Coquihalla Otoyolu na daha az kar düşmesine ve daha az kaza yaşanmasına neden oldu. Elbette bu tır ve kamyon şoförleri için iyi bir haber, ancak Jamie için aynısını söylemek doğru değil.

5 Bölüm   95 / 100 Puan   4 Puanlayan
OLAĞANÜSTÜ ARABALAR türkçe dublaj izleNATİONAL GEOGRAPHİC HD Türkçe Belgeselleri
9834

OLAĞANÜSTÜ ARABALARDİZİYE GÖZ AT

Girişimci Afzal Kahn ile uzman tamirciler Ralph ve Ranen, mükemmel görünen olağanüstü arabaları yeniden tasarlayıp sergiliyor. Ralph ve Ranen eşsiz projeleri yürütürken Kahn ise onlara asla bulamayacakları profilde müşteriler getiriyor. Bu üçlü bir araya geldiğinde bulunması zor bir çeşitlilikte yetenek ve olağanüstü ürünler ortaya çıkıyor.

10 Bölüm   80 / 100 Puan   2 Puanlayan
MORGAN F. İLE İNANCIN HİKAYESİ türkçe dublaj izleNATİONAL GEOGRAPHİC HD Türkçe Belgeselleri
19145

MORGAN F. İLE İNANCIN HİKAYESİDİZİYE GÖZ AT

Morgan Freeman ile İnancın Hikayesi ekranlarınızda. Ona göre tanrı nedir , yaratılış nedir , tanrının mucizeleri nelerdir , kötü insanlar neden vardır , Suç neden işlenir , Gerçekten de kıyamet var mı , Din nedir , gibi sorulara cevap arayacak.

8 Bölüm   88 / 100 Puan   15 Puanlayan
Diğer sayfalara da göz atın
1234İleri