PLANET EARTH 2 belgeseli
6 Bölüm
% 100 Puan
+ 1 Kişi

PLANET EARTH 2

02 Mart 2019 tarihinde eklendi

Planet Earth 2, Dünyanın en ikonik habitatlarının benzersiz özelliklerini ve hayvanların içinde yaşadıkları olağanüstü şekilleri araştırıyor. Yeni teknoloji, bireysel hikayelerin benzersiz bir ayrıntı düzeyinde yakalanmasına izin verdi. Büyüleyici vahşi yaşam gösterisinden samimi karşılaşmaya kadar, Planet Earth II sizi her zamankinden daha yakınlaştıracak.
Bu belgesel diziye sadece sadrettin isimli üye puan verdi.

Kanal : BBC
BELGESEL İZLE
1. Adalar Sevimli cüce dilimlerden büyük canlı ejderhalara kadar adalar, gezegenin en garip yaratıklarına bir sığınak sunar. Ancak bu izole edilmiş topraklardaki yaşam, beklenmeyen zorluklarla doludur.
2. Dağlar Büyük dağ silsileleri gezegenin en muhteşem manzaralarından bazılarıdır, ancak içinde yaşayacakları affetmeyen yerlerdir ve sadece birkaç hayvan aşırı yükseklikte yaşamak için gerekenlere sahiptir. Dağ hayvanları dünyadaki en zor filmlerden biridir ve bu film gizemli yaşamlarına benzersiz ve samimi bakışlar sunar.
3. Orman Ormanlar dünyadaki en zengin habitatları sağlar - olağanüstü dramaların yeryüzünde en rekabetçi yerde hayatta kalmaya çalıştıkları yüksek dramaların gizemli dünyaları. Su altındaki ormanlar, avcı jaguarlarına ve ağaç tepelerinin arasında yüzen garip yunuslara ev sahipliği yaparken, yoğun yeraltı dünyasında, ninja kurbağalar eşekarısı ile savaşır ve uçan ağaçlar arasında uçar.
4. Çöller Dünyanın çölleri hayvanları düşmanca koşullarla başa çıkmanın ustaca yollarını bulmaya zorlayan aşırılık topraklarıdır. Çöl aslanlarının gururu o kadar acıktı ki, bir zürafa avı büyüklüğünde defalarca risk altında. İlk defa çekilen küçük bir yarasa, dünyanın en ölümcül akreplerinden biriyle savaşıyor ve Madagaskar'da, daha önce hiç olmadığı gibi, incil oranlarındaki bir çekirge sürüsü.
5. Otlaklar Otlaklar tüm toprakların dörtte birini kaplar ve engin yabani hayvan toplanmalarını destekler, ancak burada hayatta kalmak için hayvanların düşmanca mevsimsel değişikliklere katlanması gerekir. Asya'nın tuhaf görünümlü saiga antilopundan, Brezilya'nın dev yiyen insanlarına kadar, otlak hayvanları, bu uç noktalarla baş etmek için olağanüstü yollardan adapte olmuşlardır.
6. Şehirler Şehirler dünyadaki en hızlı büyüyen habitatlardır, ancak hayvanlar için yapay dünyadaki yaşam kolay değildir. Bazıları başarılı - Leoparlar, Bombay ve Peregrine şahinlerinin New York gökdelenleri arasında avlanmasına yol açıyor. Bununla birlikte, birçok canlı, kentsel ormanda başa çıkmak için mücadele ediyor. Geleceğimizin mimarları olarak hem biz hem de vahşi yaşam için evde olan şehirler inşa etmeyi seçeceğiz.
Copyright Bex Hallerd © 2013-2018