HAZEN AUDEL ile KABİLE YAŞAMI belgeseli
8 Bölüm
% 93 Puan
+ 3 Kişi

HAZEN AUDEL ile KABİLE YAŞAMI

29 Kasım 2017 tarihinde eklendi

Primal Survivor vahşi yaşam rehberi ve hayatta kalma eğitmeni Hazen Audelı izleyerek, yerli halkın öğrenmiş olduğu becerilere dayanarak, insanlığın en titiz yolculuklarını ele alıyor. Yaşam biçimlerini anlamak için yerlilerle ilk kez yaşadıktan sonra, sınırlarını zorlayan topraklarda yalnız yolculuklar başlatıyor. Hayatta kalabilmek için doğal içgüdüsü ve binlerce yıldır kullanılmış eski teknikler kullanmalıdır.
Bu belgesel diziye giray ,onur dikmen ve nuh er puan verdi.

BELGESEL İZLE
Primal Survivor'da, vahşi yaşam rehberi ve hayatta kalma eğitmeni Hazen, Papa Yeni Gine'deki timsah-istila edilmiş yağmur ormanları, Sahara'nın kabarcık sıcağı ve Himalayaların baş döndürücü yükseklikleri dahil dünyanın en hain bölgelerinden bazılarını alır.

Hazen, binlerce yıl dünyanın en zor iklimlerinde yaşayan yerel kabilelerin becerileri ile silahlanmış ortamlarla savaşmalı. Onun mücadeleleri şu soruyu cevaplamayı amaçlıyor: Burada kimse nasıl hayatta kalabilir?

Hazen ile inanılmaz maceraları ve Primal Survivor'un ilk serisi hakkında konuştuk.

Doğa gösterisi sunucusuna nasıl girdin?

Her zaman vahşi hayattan hayran olduğum süper deli oldum. Ben sadece büyümediğim bir çocuk olduğumu düşünüyorum. Her zaman hayallerimdeki işin bir doğa ev sahibi olacağını düşündüm, ama bir doğa gösterisi sunucusu olmanın ihtimalinin oldukça uzak olduğunu düşünmüştüm. Topikal bir biyolog olacağımı sanıyordum.

Liseden mezun olduktan sonra ben her zaman etkilenmişimdir ediyorum tüm bu hayvanları görmek ve kitaplarda hakkında okumak gitmek Ekvador gitti. Görmek istediğim hayvanları görmek için elimden geldiğince uzaklaşmaya çalıştım. Nihayet o uzak bölgelere gittikten sonra, gerçekten ilgilendiğim bu hayvanların yanında yaşayan insanlar olduğunu keşfettim.

Uzun hikaye kısa, ben Huaorani insanlar tarafından alınmıştır. Onlar Doğayı sevdiğini tanınan ve sevilen orada olmak ve onlar hayatlarını nasıl yaşamış için gerçek bir hayranlık geliştirmeye başladı düşünüyorum. Bir buçuk aylık bir deneyim, hayatımın iki yılı kadar olacaktı. Beni içine alan insanlar bugüne kadar ailemi düşünüyor. Neredeyse her yıl onları tekrar ziyaret ediyorum ve bu 25 yıldır devam ediyor.

Nasıl bir doğa gösterisi sunucusu olabildim? İlgi alanlarımı doğayla paylaşmak istedim böylece bir fen öğretmeni oldum. Seyahatlerimde göreceğim farklı hayvanlar hakkında öğrencilerimle videolar paylaştım. Youtube'a girdiler ve fark etmeye başladık ve sonra vahşi yaşam festivallerine davet edildim. Ardından National Geographic, "pek çok doğa gösterisi yapmadığımız, ancak çok ilginç bir hayat yaşadığınızı ve yerli insanlarla bu kadar sıkı bağlarınız olduğunu ve geleneksel becerilere olan ilginizin olduğunu" söyledi. Kameralar yokken yaptığınız şeyleri nasıl göstereceğiz? "Ve dedim ki" hayır, gerçek bir rüya bu "dedi.

Ve o zamandan beri gerçekleşen bir rüya gerçekti. Hayal edebileceğim en inanılmaz insanlardan bazılarıyla dünyanın en büyüleyici yerindeyim.

Copyright Bex Hallerd © 2013-2018