ATEŞTEN DOĞAN belgeseli
20 Bölüm
% 97 Puan
+ 33 Kişi

ATEŞTEN DOĞAN

15 Ocak 2018 tarihinde eklendi

Forged In Fire, silah uzmanı ve ABD Ordusu ve Hava Kuvvetleri deneyimli Wil Willis'in ev sahipliği yaptığı ve tarihin en ikonik kenarlı silahlarını yaratmak için yarışan birinci sınıf bıçaklara sahip orijinal bir yarışma dizisidir. Her bölümde, ülkenin en iyi bıçaklarımızın dört tanesi, beceri ve itibarlarını çizgiye koymak için bir araya geliyor, yok edilmeyi önlemeye çalışıyor ve 10.000 $ kazanıyorlar. Ter, ateş, irade gücü ve hammaddenin otantik, tam işlevli savaş aletleri haline getirilmesi için donanımlı bir dövme kullanıyorlar. Bu silahlar, bir avuç güç ve keskinlik testinin yanı sıra uzman hakemlerimiz David Baker, Doug Marcaida ve ABS Master Bladesmiths J. Neilson ve Jason Knight'ın kritik değerlendirmelerine dayanmalılar. Dördüncü sezon, rekabetin sınırını belirleyecek tüm yeni zorlukları ve özel olay bölümlerini içeriyor. Bunlar arasında düşünülemez düşmanlıklar var. Eşi benzeri görülmemiş bir uluslararası rekabet için küreselleşeceğiz ve fan sever bıçak ağacı atışları, zafere ve kurtuluşa ikinci kez atılmak için yeniden ortaya çıkacak ve ustalar ve çıraklar, ilk kez, bizim sahada rekabet etmek üzere bir araya gelecekler. Artı, kalan rakibin üzerinde kesintiye uğramak için neye sahip olduklarına bakmak için yeni bir rakip ürün ortaya çıkıyor ve Forged in Fire Champion'un beğenilen başlığını kazanıyorsunuz.
yusuf ,Onur Özkan ,Samet ve 30 üye daha bu belgesel diziye puan verdi.

BELGESEL İZLE
Bir grup usta silah üreticisi, Forged In Fire'da tarihin en rezil silahlarından bazılarını yaratmak için yarıştığından, bu listenin altında hiçbir şey görmemeyi bekliyoruz - şimdiye dek hiç kullanılmamış en korkunç ve kötü kıç silahlardan bazıları Tarihçe:
Yunan Ateşi
Kurbanları suyun yanıp tutuşmaya devam ettiklerinde etkili olan Yunan Ateşi, yedinci yüzyılda Bizans donanmasının kullandığı korkunç bir silahtı ve görünüşe göre fizik yasalarına meydan okuyabiliyordu. Bunun asıl formülü şaşkınlıkla yakından korunan bir devlet sırrıydı.

Adam Yakalayıcı
Avrupa'da 18. yüzyıla kadar kullanılan adam yakalayıcı, iki uçlu kafalı bir direkti. Her bir çatalın kurbanlarından vazgeçmesine yardım edecek, yayından kalkan bir kapısı vardı ve kurtulanlar bu kapıdan kurtulamadılar. Sıklıkla insanların rehin alındığı ya da daha savunmasız bir konumdan daha kolay öldürüldükten önce, atlardan atılması için kullanılırdı.

Kaynar yağ
Kalenin duvarlarını genişletmeye çalışan sinir bozucu düşmanlarını atmak için kullanılacak. Herhangi bir kaynar sıvı başka bir yere konabilir.

Pala
Süvariler ve şövalyeler tarafından kullanılan askeri bir kılıç, bu silah Ortaçağ'dan beri kullanılmaktadır. İsmine kadar yaşayan, eşyalarından daha geniş bir bıçak ağzı bulunan geniş kılıç, tek bir darbe ile eklemleri koparan et yoluyla kolaylıkla kesilebilir.

Sabah Yıldızı
Yüzgeç gibi, ama daha da kötüsü, sabah yıldızı tasarımında basit: ahşap veya metal sopa, sivri uçlar ve bıçaklarla metal bir top ile tepesinde. 14. yüzyılda askerlerle birlikte kullanılan ortaçağ silahı tipik olarak düşmanların başlarına ve yüzlerine yönelik olacaktı, ancak bacak ve dizleri hedef aldığında düşmana kolayca düşebildi.

Ejder Sakal Kancası
Çinli savaşçılar tarafından kullanılmış olan Dragon Beard Hook, halata bağlı iki kafalı tırtıklı bir metal kanca içeriyordu. Kanca, bir ipi kullanarak çekilmeden önce bir düşmanın vücudunu yakalamak için kullanılıyordu. Ancak bu silah çok fazla hasara neden oldu, çünkü kurbanları öldürülecek makaralardan önce öldüler.

Zweihander
O kadar ağır bir kılıç, onu kaldırmak için iki elin gerekli olması, bu müthiş silahın aynı anda yedi kişiye kadar keseceği iddia edildi, bu da onu kullanmak için gereken ekstra çabaya değer.

Battle Scythe
Normal bir tırpan gibi -yulaştırma aleti-metal bir kaskın üzerinden dilimleme kabiliyeti olan bir bıçak takımı hariç. Savaş kertenkelesinden korkun. Korkma

Knobkerrie
Şeylerin karşısında, bir knobkerrie (sonunda Güney ya da Doğu Afrika kaynaklı ahşap veya metal bir topuzlu kısa bir sopa), özellikle Dragon Sakallı Kanca ile karşılaştırıldığında, özel bir şey gibi görünmemektedir. Ama burunda çarpıldığınızı, daha da kötüsü kasıkınızı kendinize yaklaştırdığınızı ve gerçek gücünü anlayacağınızı hayal edin.
Forged In Fire'ın yarışmacıları, Amerika'nın en iyi bıçaklarımcılarından bazıları olduklarını iddia edebilir, ellerini kullanabilecekleri herhangi bir materyalden öldürücü silahları etkin bir şekilde oyma becerileri nedeniyle dünyaya saygı duyabilirler. Ancak karşı karşıya kalalım: Metal ele geçirme yetenekleri, onlardan önce gelenlerin yeteneklerine kıyasla hiçbir şey değildir: tarihin en büyük kılıç dövüşçüleri. Örneğin, aşağıdakiler gibi, örneğin:

Sasaki Kojiro
16. yüzyılda yaşayan savaşçılarla ilgili sorun, onlar hakkında bildirilenlerin çoğunun şimdi mitolojiye tabi olmasıdır. Buna rağmen, Japon savaşçı Sasaki Kojirō hakkında bilinen şey, şimdiye kadar bilinen en büyük kılıç adamlarından biridir ve eserinin efendisi olarak düşünülmüş olmasıdır. İmzalı hareketi (kırlangıç ​​kesimi) çok hızlı olduğu söyleniyor, kuş uçuşu yapabilirdi. Buna rağmen, Kojiro Miyamoto Musahi (Japonya tarihinin en ünlüsü) ile bir düelloya çıktı ve öldürüldü. Musahi'nin de bu listeyi yaptığı gibi görse de, bu şimdiye kadarki en büyük savaşçılardan biri olarak görülen ünü nedeniyle gerçekten de azalmıyor.

Fiore dei Liberi
En yetenekli kılıçların hepsinin Japon olmadığını kanıtlayan Fiore dei Liberi, 14. yüzyılda bir İtalyan şövalye ve eskrim ustasıydı. Tam bir dövüş sanatları el kitabını ('Çiçek Çiçeği') yazarken, tarihin en büyük kılıçlarından biri olarak ününü hemen hemen hiç tartışmasız kalır.

Sigmund Ringeck
Gerçekten de bizim için yeterince iyi olan zamanının en büyük ve en seçkin eskrim ustalarından biri olduğu gerçeği dışında, 14. veya 15. yüzyıldan kalma Alman eskrim ustası Ringeck hakkında çok az şey biliniyor.

Johannes Liechtenauer
14. yüzyılda doğan bir Alman eskrim ustası olan Liechtenauer, eskrim ustası olarak kabul edilmektedir. Birçoğu hayatıyla doğrudan bir kayıt olmadığı halde, daha ince ayrıntıların çoğunun gizemi ve tartışmalara tabi olduğu halde, kılıç sanatını başarmaya çalışan bir girişimde bulunmak için dünyayı dolaştığında kendisinden yazıyor.

Miyamoto Musashi
Sasaki Kojiro'nun uzun süredir rakibi. Musahi, kendisinin yarattığı ve bıçaklamış olduğu benzersiz iki kılıç tekniği sayesinde 60 düven yenilmesiyle tanınan efsanevi kılıçlardan biri olarak da saygı görüyor. Efsanevi kılıç 60'lı yıllarında öldü, kılıcı elinde. Hâlâ efendinin hayatının sonlarına doğru öğrenebilirsin, felsefe, taktik ve stratejiyi anlatan Beş Yüzük Kitabı adlı bir kitap yazdı.

Ralph Faulkner
Haftada 50 artı saat eğitim veren Olimpik bir sporcunun yanı sıra bir aktör olan Amerika'nın en iyi teşekkürlerinden biri olan sadece yetenekli bir bekçi değil. Amerikan Ralph Faulkner (AKA The Boss) yalnızca bir kılıçla değil, profesyonel bir film eskrim ustası olarak kariyeri için de bilinir. Veya başka bir deyişle, kılıç dövüşü koreografı, başka bir listede en havalı iş olarak dile getirilebilir.
Copyright Bex Hallerd © 2013-2018