Ancient Aliens , dünyada büyük yankı uyandıran bu programda Antik Astronot Kuramcılarının fikirlerini ve dünyadaki incelemelerini göreceksiniz. Dizide bulunan bazı Antik Astronot Kuramcıları ise şunlar : Erich von Däniken, Giorgio A. Tsoukalos, Zecharia Sitchin, Robert K. G. Temple, David Icke, Peter Kolosimo . Peki gerçekten dünyamızda bilimsel bir açıklaması olmadığı ve genellikle dünya dışı yaşam taşıdığı iddia edilen gizemli uzaylılar var mı ? Bize mesaj yada ipuçları yolladılar mı ? Bizim yanlız olmadığımızı mı düşünüyosunuz ? Evrenin derinlerinde bir yerlerinde birileri olabilir mi ? Bu çılgın fikirleri siz de dinlemek istiyorsanız bu programı inceleyin.
39 Bölüm
% 96 Puan
+ 103 Kişi

ANTİK UZAYLILAR

21 Mart 2015 tarihinde eklendi

Ancient Aliens , dünyada büyük yankı uyandıran bu programda Antik Astronot Kuramcılarının fikirlerini ve dünyadaki incelemelerini göreceksiniz. Dizide bulunan bazı Antik Astronot Kuramcıları ise şunlar : Erich von Däniken, Giorgio A. Tsoukalos, Zecharia Sitchin, Robert K. G. Temple, David Icke, Peter Kolosimo . Peki gerçekten dünyamızda bilimsel bir açıklaması olmadığı ve genellikle dünya dışı yaşam taşıdığı iddia edilen gizemli uzaylılar var mı ? Bize mesaj yada ipuçları yolladılar mı ? Bizim yanlız olmadığımızı mı düşünüyosunuz ? Evrenin derinlerinde bir yerlerinde birileri olabilir mi ? Bu çılgın fikirleri siz de dinlemek istiyorsanız bu programı inceleyin.
Uyuzotesi ,selin ,fulya akgün ve 100 üye daha bu belgesel diziye puan verdi.

BELGESEL İZLE
Stephen Hawking bir zamanlar "Hayatın olduğu yerde umut var" dedi. Başka gezegenlerde gerçekten hayat var mı? Ve öyleyse öyleyse ne zamandır orada bulundunuz? Eski Yabancılar, dünyadaki en güvenilir yabancı delillerin 75 milyon yılını inceliyorlar: dinozorların yaşından, eski Mısır'a, günümüzdeki batı çölü üzerindeki gökyüzüne, ABD'deki eski mağara çizgileri, tuhaf yaratıkların mağaraları, Kimliği belirsiz yaratıkların kalıntılarından yapılmış Mısır piramidindeki benzeri bir madde, ABD'de kitlesel nişan almaya devam etti.

Bazıları, yalnız olmadığımın, diğerlerinin de bu fikri reddettiğini ve yine de diğerlerinin küçük kasaba Amerika sahillerindeki rahat gece-saat gezintilerinden sonra uzaylı sondaları hakkındaki kendi deneyimlerini unutamayacaklarını söylüyor. Ancak gittikçe daha inandırıcı kaynaklardan giderek garip bildirimlerden, yabancı yaşama olasılığını düşündüren temel matematiksel olasılığa kadar her şeyde şüphecilik daha zordur. Görüşleriniz ne olursa olsun, aşağıdaki örneklerin onlar üzerinde bir etkisi olduğunu iyi anlayabilirsiniz.
Chiles-Whitted Sighting
Ne zaman? 24 Temmuz 1948
Nerede? Alabama, Montgomery

Ne oldu? Bu dava, ticari pilotlar tarafından bildirilen ilk UFO görüşmelerinden biriydi. Houston'dan Atlanta'ya uçarken, pilotlar Chiles ve Whitted, yakınlarda uçan, zaman zaman onları kayıp büyük, puro şekilli bir zanaat ile karşılaştılar. Bir noktada, cisim az havaya çıkmadan önce ansızın duruyordu. Pilotlar, mavi ışıltı yayan iki sıra pencere ile uzun, ince bir tekne olduğuna karar verdiler. Gerçekten hızlı hareket ediyordu, ardından portakal / kırmızı egzoz izi bırakıyordu. Bu gözlemi daha inandırıcı yapan şey, bu gözlemin yalnızca Chiles ve Whitted tarafından bildirilmediğidir. Gürcistan'daki bir hava üssünde birkaç tanık pilotların deneyiminden yarım saat önce aynı nesneyi gördüğünü iddia ediyor. Hükümet yetkilileri, o sırada planlanmış uygun bir uçuş olmadığından, askeri veya ticari bir uçuş olasılığını dışlamak mümkün. Nasıl açıklandı? Bir soruşturma sonrasında hükümet katilleri, sıcaklık değişimlerinden kaynaklanan yanılsama olarak görüşlerini yazdılar ve daha sonra kafalarını değiştirdiler ve bunun bir meteor olduğunu iddia ettiler. Bununla birlikte, cisimlerin tasviri hiç bir meteorünkine uymuyorsa, bu nişangâh hala 'açıklanamayan' olarak sınıflandırılmıştır.

Valentich Kayboluşu
Ne zaman? 21 Ekim 1978
Nerede? Bas Boğazı, Avustralya

Ne oldu? Frederick Valentich, Bas Boğazı'ndan hafif bir uçak kullanırken kayboldu. Valentich, rutin uçuşunda Melbourne Hava Trafik Kontrolü'ne, kendisinden 1.000 m yukarıda bir 'yabancı uçak' takibi yaptığını bildirdi. Ayrıca motorunun kabaca koştuğundan ve araçlarının garip şekillerde hareket etmeye başladığından şikayet etti. Valentich'in Melbourne'le yaptığı konuşmadan transkript, kimliği belirsiz zanaatın uzun bir "şekil" olduğunu, hızının üç katına çıkıp yörüngede olduğunu anlatıyor. Ayrıca ışıklarının parlıyordu ve iniş lambalarına biraz benzediğini söyledi. Belkide, transkriptin en ürpertici özü, Valentich'in iyi kalmasından hemen önce gelir. Diyor ki: "Havada duruyor - hava aracı değil ..." Valentich ve uçakları bu konuşmadan kısa bir süre sonra kayboldu. 7 günlük kapsamlı bir kara ve deniz araştırması yapıldı ve Valentich'in tek bir izi yoktu ya da uçağı bulunamadı. Ulaştırma Departmanı, Valentich'in kaybolmasının sebebini asla anlayamadı, ancak onun için ölümcül olduğu kabul edildi. Nasıl açıklandı? Avustralya hükümeti birkaç potansiyel açıklama getirdi. Öncelikle, 800 km sinek için yeterli yakıt olduğu için, kendi kayboluşunu sahnelemiş olabileceğini ileri sürdüler. Bununla birlikte şu anda herhangi bir radarda planlanan eşleşen uçakların raporları yoktu. İkincisi, kendilerinin yönlendirilmemiş olabileceğini ve baş aşağı döndüğünü iddia ettiler - gördüğü ışıkların gerçekte kendi suyundaki yansıması olduğu anlamına geliyor. Sonunda, intihar etmiş olabileceğini öne sürmüşlerdir. Bununla birlikte, birçoğu - kendine ait eser izi yoktu ve mutlu bir yaşama sahip nitelikli ve yetkili bir pilotdu - kendisini kaçırdığına inanmaktadır.

Lubbock Işıkları
Ne zaman? Ağustos-Eylül 1951
Nerede? Lubbock, Teksas

Ne oldu? 25 Ağustos 1951 gecesi Dr. W.I. Robinson, Texas Technological College'dan meslektaşları Professor Ducker ve Dr. Oberg'le birlikte evinin arka bahçesinde duruyordu. Aniden üç adam birden birden gökyüzünde birkaç ışık yaktı, sessizce. Birkaç saniye içinde ufukta uçtular ve aynı şey birkaç dakika sonra tekrar oldu. Ağustos ve Kasım ayları arasında Professor Ducker 12 benzer sefer gördüğünü iddia ediyor ve bazı meslektaşları da bazılarına tanık oldu. Yüzlerce bilim dışı bilimci, ışıkları da gördüğünü iddia etti. 30 Ağustos akşamı Texas Tech öğrenci Carl Hart Jr, ışıkları gördü ve 35 mm Kodak kamerasıyla on beş ardışık fotoğraf çekebildi. Fotoğraflar için 10 dolar ödendi ve ulusal çapta gazetelerde basıldı. Ancak profesörler, bu fotoğrafların gördükleri ışıkları doğru bir şekilde tasvir etmediklerini söyledi. Carl ışıkları V formasyonunda uçurarak fotoğrafladı - profesörler sürekli olarak onları U şeklinde uçarken gördüler. Nasıl açıklandı? Daha sonra Blue Book Projesinin ilk yönetmeni olan Kaptan Edward J. Ruppelt, ışıkları araştırmak için Lubbock'a gönderildi. Günümüze kadar, ışıklar için dünya dışı bir açıklama hiçbir zaman tamamen tartışılmadı, ancak olası diğer açıklamalar da gösterildi. Bu, bir avuç kuşu kuşu, yıldız atış ya da kuyrukluyıldız parçaları olduğu ileri sürülmüştür - ancak bu açıklamalardan hiçbiri gerçekten tasarıya uymuyordu.
Belçika UFO Dalgası
Ne zaman? 1989 - 1990
Nerede? Belçika'nın Across

Ne oldu? Bu görgüler 1989'da başladı ancak 30/31 Mart 1990'daki olaylarla zirve yaptı. O gece bilinmeyen birçok cisim iki Belçika uçağı tarafından izlendi ve fotoğraflandı. Buna ek olarak, yaklaşık 13.500 kişi tarafından tanık olduklarını, gördüklerini ayrıntılarıyla ifade eden 2,600 dosyalama resmi yazılı bildiri sundular. Nişanın genel tanımı, yıldızlardan daha parlak ve değişen rengi, gökyüzünde Brüksel'in Güneydoğu yönüne doğru uçan üç olağandışı ışıktır. Belgian uçakların devriye gezileri, araştırmak ve küçük üçgenlere dönüşen ışıkları izlemeye çalışmak üzere gönderildi. Tanımlanamayan el sanatları üzerine üç kez radar kilidi almayı başardılar, ancak hedefleri her seferinde hızla hızlandırılarak zemin seviyesine indi. Pilotlar hiçbir zaman hedeflerle görsel temas kurmadılar. Tanımlanamayan el sanatlarının hızındaki ani değişimler, pilotları için öldürücü olmalıydı. Zemin şahitleri, polis ve pilotlar, bu nişan hakkında aynı hesapları verirler. Nasıl açıklandı? Çoğu kimse, bu manzaraları kuşkuyla karşılıyor, zira başta dalgadan gelen tek fotoğraf bir aldatmaca haline geldi. Birçok insan, medyanın ve UFO'nun mantıksal organizasyonunun yayılmış yanlış bilgilendirmelerinden dolayı görüldüğünü kitle imgesi olarak açıklıyor. Diğerleri, sadece helikopter olduklarını, sessizliklerinin güçlü bir doğal rüzgarla açıklandığını veya motor seslerini boğan başka sesler olduğunu savunuyorlar. Bununla birlikte, hiçbir şey onaylanmadı ya da doğrulanmadı ve Belçika UFO Dalgası açıklanamıyor.
Los Angeles Savaşı
Ne zaman? 1942
Nerede? Los Angeles, Kaliforniya

Ne oldu? 24 Şubat 1942 gecesi, Pearl Harbor saldırısından çok sonra değil, hava saldırısı sirenleri Los Angeles genelinde çaldı. Los Angeles çevresindeki arama ışıklarına şahit olan binlerce insan Sahil Güvenlik Uçağı silahlarının ateşe hazır olduğunu belirtti. Bunun Japonya'nın bir saldırı olduğunu varsaydılar - fakat yanılıyorlardı. Bugüne kadar, Japonlar hiçbir zaman saldırmadıklarını iddia ediyorlar ve orada bulunduklarını söyleyecek enkaz veya diğer kanıtlar yok. İç bölgelerdeki insanlar, büyük tekne ya da filoyu görmeye başladılar ve Air Raid Wardens kenti karartmaya bıraktı. Bazı tanıklar, nişanayı gökyüzünde sürünen muazzam tek bir nesne olarak nitelendirirken diğerleri daha küçük nesnelerden oluşan bir grup olduğunu söylüyor. Saat 3.16'da AA kabukları barajı başladı ve nesnenin ateşi gece boyunca 7.21'de kaldırılıncaya kadar devam etti. Atış sırasında birkaç bina hasar gördü ve altı kişi ateş edildi, üçü güleryüzlü yangın ve üçü de saldırıların sebep olduğu stres yüzünden öldü. Nasıl açıklandı? Ertesi sabah kağıtlar birkaç farklı açıklama ile dolmuştur. Bazıları, vurulacak Japon uçakları olduğunu bildirdi - bunun böyle olduğunu söyleyecek hiçbir delil bulunmamasına rağmen. LA Times, arama ışıklarına yakalanan tek bir nesnenin görüntüsünü gösteren bir ön sayfalı resim yayınlamıştı. Hükümet, tüm hikayeyi "savaş sinirleri" nedeniyle yanlış alarm olarak nitelendirerek kınadı; ancak birçok tanık, gördüklerinin ekstra karasal olduğuna inanmalarını onayladı.
Copyright Bex Hallerd © 2013-2018